top of page

Nemsiz Saçlara Öneriler

Saçlarınızın ihtiyacını keşfettiğinizde ihtiyacınız olan saç bakım ürünlerine daha kolay karar verebilir, saçınıza doğru bakımı yapabilirsiniz. Biz de şimdi nemsiz saçlar hakkında merak edilenleri sizinle paylaşacağız. Saçlarınıza nasıl nem verebileceğinizi ve nemi saçlarınızda nasıl uzun süre muhafaza edeceğinizi blogumuzun devamında öğrenebilirsiniz.


Nemsiz saç nedir?

Nemsiz saç, saç tellerinin bakımlı görünmesi için ihtiyacı olan neme sahip olmayan, yorgun ve stresli saç tellerine deniyor. Saç fiberinin yeteri kadar neme sahip olmaması saçların cansız ve hacimsiz görünmesine neden olabilir. Saçlar çok çabuk karışıyor, taranmayacak hale geliyorsa, sıklıkla elektrikleniyorsa, eski dolgun görünümünden eser yoksa, nemini kaybetmiş demektir.


Kuru saç nedir?

Kuru saç ise dış etkenlerden dolayı kuruma eğilimi gösteren, dokusu kuru, mat saç tellerine denir. Kuru saçlar genellikle aşırı sıcaklık, sık fön çektirmek, aşırı düzleştirici, maşa kullanmak, kimyasal etkilere maruz kalmak gibi etkenlerin sonucunda belirirler. Eğer senin saç dokun da kuru ve sert bir yapıdaysa, son dönemde matlaşma problemi yaşıyorsan saçların kurumuş demektir.

Nemsiz saç ve kuru saç arasındaki fark nedir?

Neme ihtiyacı olan saç ile kuru saç birbirinden farklıdır ve farklı bakımlar uygulamak gerekir. Nemsiz saçlarda suyu, yani nemi saç tellerine hapsetmek gerekir. Eğer saç yeterli nemi almazsa cansız ve sönük görünür. Ancak kuru saçlarda saç telleri dış etkenler nedeniyle zarar görmüştür ve saçın dış kısmı kurumuştur. Dolayısıyla kuru saç neme değil besine ihtiyaç duyar. Bu nedenle de kuru saçı yağlarla beslemek gerekir.


Nemsiz saça ne iyi gelir?

Nemsiz saçlara içeriden nem desteği verecek ve saçları daha dolgun gösterecek içeriklere sahip saç bakım ürünleri kullanılmalıdır. Son dönemde cilt bakımının parlayan yıldızı olan ve kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitesine sahip olan hyaluronik asitten faydalanabilirsin. Hyaluronik asit içeren şampuan, saç kremi, maske kullanmak nemsiz kalan saçına yoğun nem vererek dolgun görünmesine yardımcı olur.

Nemsiz saça iyi gelen ürünlerden biri de durulanmayan saç serumu kullanmaktır. Hyaluronik asitli saç serumu,saçları ağırlaştırmadan dolgunlaştırıyor ve saç fiberinin kalınlaşmasını sağlıyor. Böylece nemsiz saçlara ‘güle güle’ demek kolaylaşıyor!


Nemsiz saça nasıl bakım yapmalı?

Neme ihtiyaç duyan saçlar için nem desteği sağlayan saç bakımı yapmanı öneririz. Hyaluronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunan en değerli nem kaynağıdır.

49 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page