top of page

Güzel Görünen Saçlara Sahip Olmak için Öneriler

Herkes dikkat çekici ve güzel saçlara sahip olmak ister! Güzel saç aslında bakımlı ve sağlıklı saç demektir. Sağlıklı saçlara sahip olmak için günlük saç bakımında dikkat etmeniz gereken ipuçlarını anlatıyoruz. Saçlarınızın daha pürüzsüz, parlak ve canlı görünmesi imkansız değil! Güzel saçlara sahip olmanıza yardımcı olacak ve saç güzelliğini ön plana çıkarak ipuçlarını saç bakım rutininize uygulamalısınız.


Saçınızı Güneşten Koruyun

UVA ve UVB ışınları saçlarınızın kurumasına ve saç renginizin daha soluk görünmesine yol açabiliyor. Saçlarınızı güneşten koruyarak güzel saçlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Peki saçlarınızı nasıl güneşten koruyacaksınız? Saçlarınızı güneşin zararlı ışınların korumak için yaz aylarında geniş şapkalar takabilirsiniz. Saçlarınızı örmek, topuz yapmak veya burgulu at kuyruğu yapmak da güneşten korunmanıza yardımcı olacak. Yaz aylarında sık sık saçlarınızı nemlendirmek, bakım kremi sürmek ve fön kullanmamak da güneşin zararlarını azaltacaktır.

Saç Maskesi Kullanın

Saçlarınızın daha güzel görünmesi için yoğun nem maskelerini sık sık kullanmalısınız. Nemli saçlar her zaman daha parlak ve hacimli görünürler. Saç maskesini saçınızın ihtiyacına göre haftada 2-3 kere kullanabilirsiniz. Boyalı saçlara sahipseniz saç rengini koruyan ve boyalı saça bakım yapan maskeleri tercih etmelisiniz. Saç maskesinin etkisini arttırmak için maske sürdükten sonra saçlarınızı sıcak havluya sarıp birkaç dakika bekleyebilirsiniz.


Saç Şekillendiricinizi Sadece Önemli Günlerde Kullanın

Güzel saçlara sahip olmak için saç şekillendiricilerinizi bir süre saçlarınızdan uzak tutmalısınız. Özellikle saçları sertleştiren, kalıntı bırakan ve kurutan jöle, wax veya sprey formdaki şekillendiricileri günlük hayatınızdan çıkarmalısın. Özel davet ve düğünlerde tabii ki kullanabilirsiniz ama günlük yaşantınızda kullanmamanız saç sağlığınız için çok daha faydalıdır. Bunlar yerine saçların kolay şekil almasını sağlayan saç bakım kremleri kullanmanızı öneririz.


Sağlıklı Beslenin

Güzel saçlara sahip olmanın en önemli yollarından biri saçlarına vücuda ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri almaktır. Sağlıklı beslenen ve değerleri normal/iti olan bir kişinin saçları çoğunlukla sağlıklıdır! Aktar karışımları, arkadaş tavsiyesi üzerine alınan doğal kürler saçlarınızda alerjik reaksiyon gösterebilir. Saçlarınıza daha iyi bakmak için besin değerlerine dikkat ederek beslenin.

75 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page